“Time” i dedikon kopertinën Ministrit të Brendshëm italian Matteo Salvini

11:47 | 14/09/201811:470

Ministri i Brendshëm Italian Mateo Salvini është zgjedhur nga e përjavshmja amerikane “Time”, për kopertinën e numrit më të fundit. Sipas gazetares që e intervistoi, Salvini është zgjedhur si fytyra e re e Europës.

E përjavshmja amerikane Time i ka dedikuar kopertinën e saj Mateo Salvinit, i zgjedhur për të përfaqësuar fytyrën e re të Europës. Në intervistën e gjatë për gazetaren Vivien Uolt, ministri i brendshëm Italian Salvini u shpreh se po punon për të rivendosur shpirtin europian që ëshët tradhtuar nga ata që qeverisin Bashkimin Europian. Artikulli prek tema si emigracioni, punësimi, marrëdhëniet mes Romës he Moskës si dhe lëvizjen e re populiste të themeluar nga ish-strategu i Presidentit Amerikan Tramp, Stiv Benon. Në temën e Russiagate, Salvini u rreshtua në mbrojtje të kreut të Shtëpisë së Bardhë duke deklaruar se lajmet e rreme shpërndahen 24 orë në 24.  /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono