TIA njofton 3 fluturime për nesër: Këto janë desticacionet

schedule23:35 - 16 Qershor, 2020

schedule 23:35 - 16 Qershor, 2020

Tirana International Airport ka njoftuar tre fluturime që do të bëhen ditën e nësërme. TIA bën të ditur se fluturimet vajtje dhe kthim janë në këto destinacione: Athinë, Frankfurt dhe Vjenë.

Ndërkohë, nisjet nga Shqipëria janë ende të kufizuara për personat që nuk janë të pajisur me leje qëndrimi apo pasaportë për destinacionet e BE.

Njoftimi i plotë:

Fluturimet e konfirmuara 17.06.2020

Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara vajtje-ardhje deri tani për ditën e nesërme janë:

✈️ Aegean Airlines – Fluturimi për në Athinë dhe kthim

✈️Air Albania – Fluturimi për në Frankfurt dhe kthim

✈️Austrian Airlines – Fluturimi për në Vjenë dhe kthim

Ju lutemi pasagjerëve të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi. Atyre që udhëtojnë, të respektojnë protokollet e higjenës. Maskat janë të detyrueshme.

Ndërkohë, nisjet nga Shqipëria janë ende të kufizuara për personat që nuk janë të pajisur me leje qëndrimi apo pasaportë për destinacionet EU.

Lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian dhe nënshtetasit EU.

Situata ndryshon me orë, ndaj ju lutemi dhe për pak durim. Çdo njoftim të shtetit shqiptar në lidhje me çdo fluturim, do t’jua përcjellim menjëherë në faqet tona zyrtare.

Ju faleminderit për bashkëpunimin!

/abcnews.al