TIA njofton 22 fluturime për nesër: Qytetarët që lejohen të udhëtojnë

schedule17:15 - 11 Shtator, 2020

schedule 17:15 - 11 Shtator, 2020

Aeroporti i Rinasit ka njoftuar se për ditën e nesërme janë konfirmuar 22 fluturime.

TIA i bën thirrje qytetarëve se para çdo udhëtimi të kontaktojnë kompaninë ajrore ku kanë prerë biletën, si dhe të respektojnë protokollin e sigurisë për ruajtjen e higjienës.

Po ashtu në njoftim thuhet se lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian dhe nënshtetasit EU.

Njoftimi i plotë nga TIA:

22 Fluturimet e konfirmuara për datën 12.09.2020 ⠀⠀

Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e Shtune janë:⠀⠀

✈️Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim
✈️Conrad Airlines – Antalia – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)
✈️Wizz Air – Tiranë – Torino dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Dortmund dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Milano dhe kthim
✈️Alitalia – Tiranë – Romë dhe kthim
✈️Blue Panorama – Tiranë – Ancona dhe kthim
✈️Air Albania – Tiranë – Bergamo dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Catania dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Piza dhe kthim
✈️SkyUp – Kiev – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)
✈️Wizz Air – Tiranë – Memminen dhe kthim
✈️Blue Panorama – Tiranë – Bergamo dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Eindhoven dhe kthim
✈️Air Albania – Tiranë – Milano dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Mulhouse dhe kthim
✈️Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim
✈️Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Frankfurt dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Luton dhe kthim
✈️Air Albania – Tiranë – Verona dhe kthim
✈️British Airëays – Tiranë – Heathroë dhe kthim

Ju lutemi pasagjerëve të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjenës. Maskat janë të detyrueshme.⠀⠀⠀⠀
⠀⠀
Lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian dhe nënshtetasit EU. ⠀⠀⠀
⠀⠀
Ju faleminderit për bashkëpunimin.
⠀⠀Tirana International Airport

g.v/abcnews.al