Thikën në fyt, dy adoleshentë grabisin një person në Tiranë

schedule12:36 - 10 Gusht, 2022

schedule 12:36 - 10 Gusht, 2022

Një 20-vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës ndërsa një 17-vjeçar është shpallur në kërkim.

Dyshohet se dy adoleshentët nën kërcënimin e thikës i kanë vjedhur çantën dhe sendet personale shtetasit M.K.

Njoftimi i policisë:

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 6 arrestuan në flagrancë shtetasin B. Sh., 20 vjeç, dhe po punojnë për kapjen e shtetasit N. E., 17 vjeç, të dy banues në Tiranë. Këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, nën kërcënimin e një thike, në Kombinat, i kanë vjedhur çantën dhe sendet personale, shtetasit M. K.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale./Abcnews.al/