“Thikat” politike për 8 mars/ Protesta dhe reagime. Rama anulon pjesëmarrjen

schedule16:03 - 8 Mars, 2023

schedule 16:03 - 8 Mars, 2023

TIRANË – Ministrat e qeverisë i nisën komunikimet për shtyp duke uruar gratë dhe vajzat, në ditën botërore të të drejtave të tyre.

Por teksa ata flisnin, pak metra më tutje disa aktiviste protestuese arritën të tërhiqnin vëmendjen e pushetarëve, duke e ndryshuar edhe qasjen.

Në një kënd tjetër, kryebashkiaku Veliaj u takua me nëna me shumë fëmijë që po marrim mbështetje shtesë nga shteti.

 

Kryeministri Rama kishte planifikuar të nderonte sakrificat e zonjave që punojnë në bujqësi, por më pas nuk shkoi.

Ndërsa në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, ethet e politikës, Ilirjan Celibashi i zbuti duke ndarë tulipanë për zonjat në sallë./abcnews.al