Tërmeti i fuqishëm trondit Tajvanin

schedule08:07 - 24 Tetor, 2021

schedule 08:07 - 24 Tetor, 2021

Një tërmet me magnitudë 6 të shkallës Rihter tronditi Tajvanin në orën 8:30 të mëngjesit të së Dielës.

Epiqendra u raportua në 24 km në juglindje të Yilan dhe 61 km në juglindje të Keelung.

Thellësia ishte 60 km, sipas Qendrës Sizmologjike Europiano-Mesdhetare./ Abcnews.al