Termet në rajon: Vendet që ndjenë lëkundjet e forta

schedule20:47 / 30/12/2019

Një termet me maginitudë 4.5 goditi pasditen e sotme Bullgarinë. Lëkundje të fuqishme u ndjenë në Maqedoninë fqinje, por edhe në Greqi, raportojne mediat lokale.

Epiqendra e tërmetit ishte 16 km nga qyteti Samokov, ndërsa është ndjerë gjithashtu edhe në disa zona të Maqedonisë së Veriut.

Epiqendra ishte 31 kilometra në lindje të Blagoevgrad dhe 86 kilometra në jug të kryeqytetit Sofje.

Deri më tani nuk raportohet për persona të lënduar nga ky termet. /abcnews.al

schedule20:47 / 30/12/2019