Tension në Bergamo, tifozët e Atalantës godasin me gurë autobusin e Ajax

schedule21:20 - 27 Tetor, 2020

schedule 21:20 - 27 Tetor, 2020

Atalanta-Ajax është një nga duelet më të bukura të mbrëmjes së sotme në Champions League. Momente frike për ekipin holandez përpara futjes në stadiumin e qytetit të Bergamos.

Një grup ultrasish të ekipit italian kanë vendosur t’i “mirëpresin” me gurë kundërshtarët tulipanë. Bergamo News raporton se autobusi i Ajax është goditur me gurë dhe disa sende të forta, ngjarje e ndodhur në afërsi të stadiumit.

Një prej xhamave të mjetit me të cilin po udhëtonin miqtë është thyer, duke shkaktuar frikë dhe panik te lojtarët dhe stafi teknik i “harkëtarëve” nga Holanda. /abcnews.al