Telushi prezantohet te Neftchi Baku, do mbajë numrin e vjetër mbi shpinë

schedule20:44 - 15 Tetor, 2020

schedule 20:44 - 15 Tetor, 2020

Bruno Telushi është prezantuar pak çaste më parë si lojtari më i ri i Neftchi Baku. Mesfushori shqiptar do të vazhdojë karrierën e tij te klubi azer dhe mbi shpinë, do të mbajë numrin 17, një numër që e ka mbajtur prej shumë vitesh mbi shpinë. Kontrata e Telushit me ekipin e Neftchi është 1-vjeçare.

“Një tjetër transferim nga Neftchi! 29-vjeçari Bruno Telushi do të veshë fanellën me numrin 17 deri në fund të sezonit. Bruno Telushi ka luajtur për Virtus Entella (2007-2011), Flamurtarin (2011-2017), Partizanin (2018-2020) dhe Kukësin (2020), si dhe Slaven Belupo (2017).

Ai ka fituar Kupën e Shqipërisë (2014), Kampionatin (2019) dhe Super Kupën (2020). Telushi mbrojti edhe ngjyrat e ekipeve shqiptare U-17 (2006-2007) dhe U-21 (2011-2012)”, shkruhej në prezantimin e klubit./abcnews.al

 

View this post on Instagram

‼️”Neftçi” növbəti transferini rəsmiləşdirib. Albaniyalı dayaq yarımmüdafiəçisi Bruno Teluşi ilə mövsümün sonunadək müqavilə bağlanıb. 29 yaşlı futbolçu 17 nömrəli formanı geyinəcək. Bruno Teluşi İtaliyanın "Virtus Entella” (2007-2011), Albaniyanın "Flamurtari” (2011-2017), "Partizani” (2018-2020), "Kukesi” (2020) və Xorvatiyanın "Slaven Belupo” (2017) klublarında çıxış edib, Albaniya kubokunun (2014), çempionatının (2019) və Superkubokunun (2020) qalibi olub. Teluşi Albaniyanın U-17 (2006-2007) və U-21 (2011-2012) milli komandasının da şərəfini qoruyub. #Transfer #Neftçi #BizQələbəniSeçirik

A post shared by NEFTÇİ PFK (@pfcneftchi) on