“Të vijë Rama këtu”, Alibeaj nuk lëshon foltoren, ndërpritet sërish seanca e Kuvendit

schedule17:22 - 16 Shtator, 2021

schedule 17:22 - 16 Shtator, 2021

Është ndërprerë për herë të dytë seanca e Kuvendit. Opozita kërkon prezencën e kryeministrit Edi Rama në Kuvend dhe nuk kanë pranuar që të flasin.

Teksa fillimisht kërkuan që të bënin një mbledhje kryesie, tashmë ka qenë nën kryetari i Kuvendit, Enkelejd Alibeaj ai i cili pasi ka marrë minutazhin e tij, nuk ka pranuar që të lëshojë foltoren. E gjendur në këtë situata, kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla ka ndërprerë seancën për 10 minuta. /abcnews.al/