Të vetmet xhinse që ju nevojiten sipas vajzave franceze

schedule14:59 - 15 Dhjetor, 2021

schedule 14:59 - 15 Dhjetor, 2021

Nuk është sekret që francezët duan të veshin xhinse. Por cilat prerje preferojnë, cilat larje zgjedhin dhe me çfarë pëlqejnë t’i veshin? Sot do të fillojmë me bazat. Kjo do të thotë, ne do të zbulojmë se cili është në të vërtetë xhinsi i tyre i preferuar.

Stili francez është vendosur në një piedestal, por e vërteta është se në fakt është shumë më i thjeshtë nga sa mendojmë. Një nga elementët bazë të garderobës së vajzave franceze ishte Levi’s 501. Një nga dukjet e tyre të preferuara ishte një palë 501 me një bluzë të thjeshtë dhe një xhaketë. Ky është koncepti më klasik i stilit francez dhe është shumë, shumë e lehtë për ta adoptuar atë.

Nuk ka shumë pjesë në veshjet tona që mund të datojnë nga viti 1873, si Levi’s 501. Preferenca e tyre e çon këtë trend të përjetshëm në një nivel krejtësisht të ri. Duke parë postimet e tyre të fundit në mediat sociale, Jevi Levi’s 501 përbëjnë një përqindje të konsiderueshme të tyre, me etiketën në rrip dhe etiketën ikonë të kuqe Levi në xhepin e pasmë të djathtë që e tradhtojnë atë.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marissa Cox (@ruerodier)

Ndoshta xhinsi më ikonë i të gjitha kohërave, Levi’s 501 ishte një pjesë integrale e veshjes së pothuajse çdo brezi. Nga ikonat e stilit të viteve 70 e deri tek ato që mbështesin estetikën Y2K sot, jean Levi’s 501 është një element i përbashkët që e ndajnë të gjithë, megjithëse duket se francezët u kanë qëndruar më besnikë, pasi vazhdojnë t’i mbajnë shpesh. Pra, nëse po kërkoni një mënyrë të shpejtë për ta bërë stilin tuaj më “francez”, kjo është ajo. Shikoni më poshtë se si vajzat franceze kombinojnë Levi’s-in e tyre./abcnews.al