Të shtëna me armë në New York, humb jetën një foshnjë dhe plagosën 2 fëmijë të tjerë

schedule12:42 - 13 Prill, 2021

schedule 12:42 - 13 Prill, 2021

Një foshnjë 11- muajshe u qëllua për vdekje dhe dy fëmijë të tjerë 4 dhe 8 vjeç  u plagosën nga të shtënat me armë ndërsa ndodheshin në pjesën e pasme të një makine në New York.

 

 

Incidenti ndodhi në Syracuse në orën 6.51  të dielën.

Shakema Buckmon, shoferja dhe nëna e dy vajzave  të plagosura, u largua me shpejtësi pas të shtënave nga një makinë që po kalonte dhe vetëm disa milje larg shtëpisë e kuptoi që vajzat e saj ishin plagosur.

 

Pasi e kuptoi, ajo ndaloi dhe telefonoi 911, ‘tha Shefi i Byrosë së hetimit Derek McGork. Të tre vajzat u dërguan në Spitalin Upstate, po fatkeqësisht foshnja 11- muajshe nuk arriti të mbijetonte./abcnews.al