Të shtëna me armë në Gjilan, një i vrarë

schedule21:09 - 12 Shtator, 2021

schedule 21:09 - 12 Shtator, 2021

Të shtëna me arma zjarri janë shënuar mbrëmjen e sotme në Gjilan. Siç raporton Gazeta Express, si pasojë e të shtënave ka mbetur i vrarë një person, rreth 50 vjeç, i cili nuk është identifikuar ende. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 20:00 të mbrëmjes. Sipas të dhënave të para, dy persona kanë qëlluar me armë.

“Ju njoftojmë se rreth ores 19:45 te dates sotme ka pasur te shtena me armë zjarri në Gjilan – te parku qytetit në një kafiteri. Personi mashkull I  moshes 50 vjeqare dyshohet se eshte nga Bujanovci ka qene duke pire kafe ne kafiteri dhe aty kane ardhur dy persona kane shtene me armë zjarri dhe kane ikur n këmbë drejtim te stacionit të autobusëve.

“Të gjitha njesit janë angazhuar dhe nga vendi I ngjarjes ësht siguruar, njoftohet se viktima e cekur eshte pa shenja jete”, ka thënë zëdhënësi i Policisë për rajonin e Pejës, Ismet Hashani.