Të parët e të fundit “përplasen” kokë më kokë, formacionet zyrtare Kukësi-Tirana

schedule15:28 - 18 Shtator, 2023

schedule 15:28 - 18 Shtator, 2023

Në ndeshjen e vlefshme për javën e katërt të Superiores, Kukësi do të presë në shtëpi skuadrën e Tiranës.

Verilindorët ndodhen në një moment delikat këtë sezon, pasi ende nuk kanë grumbulluar asnjë pikë deri më tani.

Nga ana tjetër, Tirana udhëheq kampionatin aktualisht me 7 pikë dhe duan që në “Kuëks Arena” të marrin tre pikët e radhës për t’u distancuar edhe më shumë nga rivalët.

Formacionet zyrtare:

KUKËSI: Tafas, Lamçe, Reçi, Zhongo, Duka, Basha, Momoh, Fejzaj, Salami, Rivas, Smajli.

TIRANA: Lika, Doka, Lulaj, Hoxhallari, Përgjoni, Lushkja, Jonuzi, Hila, Hasani, Latifi, Kaina./ h.ll/abcnews.al