“Të kam jetën borxh”, Stresi në zi, humb personin e shtrenjtë të familjes

schedule20:53 - 21 Nëntor, 2021

schedule 20:53 - 21 Nëntor, 2021

Sot është një ditë shumë e trishtë për reperin e njohur, Stresin. Ai ka humbur një prej personave të tij më të shtrenjtë, gjyshin.

Lajmin e ka bërë të ditur përmes një postimi në Instagram, ku e ka e ka falenderuar për gjithçka që ai ka bërë për të.

I përlotur, Stresi është shprehur se do t’i mungojë shumë.

“Ali Mulaj të kam jetën borxh. Shpirti im ti qofsh i xhenetit. Gjyshi im më ke kput zemrën. Faleminderit që më ngjite emrin Arkimed, faleminderit gjysh për çdo rregull që ti theve që prindërit e mi të dhan për mu. Gjysh ti ishe balsami i shpirtit tim. Do të dua gjithë jetën time. Prehu në paqe Gjysh”, ka shkruar ai.

“Mjeshtri i Madh”, Ali Mulaj u nda nga jeta në moshën 92-vjeçare. Ai ka qenë një nga themeluesit e Ansamblit “Dardania” dhe njihet nga të gjithë për pjesëmarrjet e shumta në festivalet kombëtare./abcnews.al