Të gjitha herët që Kate Middleton dhe Meghan Markle mbanin bizhuteri të Princeshës Diana

schedule22:44 - 6 Dhjetor, 2021

schedule 22:44 - 6 Dhjetor, 2021

Pas vdekjes së saj, shumë prej xhevahireve të Princeshës Diana iu kthyen kurorës. Megjithatë, ajo i la shumë nga pjesët e saj personale William dhe Harry. Ajo në një letër të veçantë shkruante: “Dëshiroj që të gjitha bizhuteritë e mia t’ua jepni djemve të mi, që bashkëshortet t’i kenë ose t’i përdorin në kohën e duhur. Shpërndarjen e saktë të bizhuterive e lë në diskrecionin tuaj.”

Sigurisht, Princi William u martua me Kate Middleton, dhe më pas Harry u martua me Meghan Markle, kështu që këto pjesë të çmuara ua dhanë grave të tyre.

Shikoni në videon e mëposhtme të gjitha rastet kur dukeshat kanë veshur bizhuteritë e princeshës Diana:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marie Claire UK (@marieclaireuk)

/abcnews.al