Tare nuk dorëzohet për Kumbullën, ka një plan për të fituar garën me Interin

18:34 | 17/01/202018:340

Marash Kumbulla është një ndër emrat më të përfolur në merkato. Mbrojtësi shqiptar po zhvillon sezonin e parë me Hellas Veronën në Serie A dhe i ka surprizuar të gjithë me paraqitjet e tij pozitive. Shumë klube po e ndjekin me interes, teksa Verona kërkon 20 milionë euro për ta lënë të lirë.

Flasim për në verë, pasi 19-vjeçari do të mbyllë sezonin tek ekipi aktual. Inter ndodhet në avantazh për të siguruar shërbimet e qendërmbrojtësit. Shefi ekzekutiv i klubit zikaltër, Giuseppe Marotta ka raporte shumë të mira me presidentin e Veronës, Maurizio Setti. Interi është gati t’i ofrojë klubit veronez kartonët e Di Carmines dhe Eddie Salcedos.

Gjithsesi, Igli Tare nuk dorëzohet. Drejtori sportiv i Lazios e pëlqen shumë patriotin e tij dhe po punon për ta transferuar në kryeqytet sezonin e ardhshëm. Il Messaggero raporton se vlonjati po tenton të bindë Kumbullën. Tare beson se do arrijë të marrë “po”-në e djaloshit nga Malësia e Madhe dhe më pas do të paraqesë një ofertë drejt klubit të Veronës. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono