Tani në “version origjinal”, Rashica në formacionin e javës në Bundesliga

schedule17:11 - 1 Mars, 2021

schedule 17:11 - 1 Mars, 2021

Milot Rashica e nisi keq këtë sezon, duke u kushtëzuar nga dëmtimet dhe nga gjendja e dobët fizike, por dalëngadalë ai është rritur dhe ka arritur të fitojë vetëbesimin dhe formën e duhur.

Në ndeshjen e fundit të Werder Bremen ndaj Eintracht Frankfurt ylli i Kosovës tregoi nivel të larë dhe ishte një nga lojtarët më aktivë në fushë, pavarësisht se nuk mundi të shënojë apo asistojë.

Formën e mirë të tij e pasqyrojnë qartë 6 driblimet e bëra dhe shpejtësia e manovrës që i dha të gjithë skuadrës. Pas kësaj paraqitje WhoScored e vlerëson lart Rashicën dhe e vendos në formacionin më të mirë të javës së 23-të në Bundesliga. /abcnews.al