Taksisti merr para tufën me dele e dhi

schedule08:31 - 16 Maj, 2022

schedule 08:31 - 16 Maj, 2022

GREQI – Një taksi është përplasur me një tufë delesh dhe dhish dje pasdite, në Rodos, konkretisht në rrugën nacionale Rodos – Lindos.

Nga përplasja mbetën të ngordhura tre prej bagëtive dhe menjëherë më pas u krijuan radhë të gjata trafiku si pasojë a bllokimit të rrugës.

Disa kalimtar të rastësishëm ishin rrezikuar po ashtu të përplasen nga taksisti i cili ishte përpjekur për të shmangur tufën që kishte pushtuar Rrugën Kombëtare Rodos-Lindos.

Probleme të ngjashme, me në rrugët kryesore, janë regjistruar në të gjithë ishullin prej rreth 20 vitesh, duke shkaktuar indinjatën e banorëve që rrezikojnë jetën çdo ditë.

/abcnews.al/