Takimi i dy presidentëve në Beograd, Vuçiç: Përveç Kosovës, nuk ka asnjë çështje të hapur

15:16 | 22/11/201915:160

Presidenti maqedonas, Stevo Pendarovski filloi të premten një vizitë dy-ditore në Serbi, gjatë së cilës pati edhe një takim kokë më kokë me presidentin serb, Aleksandër Vuçiç. Presidenti serb tha se Beogradi dhe Shkupi kanë marrëdhënie të mira se dhe përveç diferencës në çështjen e njohjes së Kosovës, nuk kanë asnjë çështje të hapur.

Protokolli serb shqiptoi gabim mbiemrin e presidentit maqedonas dhe Vuçiç ndërhyri duke thënë se ai nuk është polak, por maqedonas. Presidenti i Maqedonisë së Veriut ka shkuar në Beograd me një grup biznesmenësh maqedonas dhe do të marrë pjesë në takimin e biznesit Serbi-Maqedoni e Veriut, si dhe do të ketë një takim me Presidentin e Dhomës së Tregtisë Mark Chadez dhe biznesmenë serbë./abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono