Takim i tensionuar Rama-Tahiri në Kryeministri

schedule13:26 - 19 Tetor, 2017

schedule 13:26 - 19 Tetor, 2017

Shefi i qeverise Edi Rama ka zhvilluar dje nje takim me ish ministrin e brendshem Saimir Tahiri. Ky takim, sipas burimeve te ABC Neës eshte zhvilluar ne kryeministri, para publikimit te shenimit te kryeministrit dje ne FB, ku shefi iq everise fliste dhe per drure te shtrember. Nuk dihen detaje te bisedes Rama- Tahiri, por burimet thane se situata ka qene mjaft e tensionuar. Ne perfundim te takimit, sipas te njejtave burime, Saimir Tahiri e ka pasur te qarte se cfare duhet te beje ne vazhdim.
Ky takim zhvillohet 2 dite pasi mediat italiane e me pas PD ne Shqiperi publikuan dosjen e prokurorise italiane me pergjime te Moisi Habilajt dhe trafikanteve te tjere, ne te cilat permendet edhe emri i ish ministrit te brendshem Saimir Tahiri.