Sylvinho mbetet Kuq e Zi/ Pano: Pozitive që ai të vazhdojë punën, ka bërë ndryshim në ekipin kombëtar

schedule23:30 - 9 Korrik, 2024

schedule 23:30 - 9 Korrik, 2024

Sylvinho ka arritur akordin me Federatën Shqiptare të Futbollit (FSHF) për të vijuar me drejtimin e kombëtares shqiptare.

Ish futbollisti Ledio Pano e cilëson pozitiv faktin që Sylvinho të vazhdojë punën e tij si trajner i kombëtares.

Në emisionin “Euro Kuqezi” në ABC News, Pano u shpreh se Sylvinho ka bërë ndryshim në ekipin kombëtar.

Ndërsa specialisti i futbollit Abdyl Kuriu deklaroi se Sylvinho është një njeri punëtor dhe ka bërë mjaft mirë me kombëtaren.

Ledio Pano: Gjasat, ne kemi pasur dyshimet tona, meqenëse oferta ishte në janar, ka qenë në tavolinë. dhe ngurimi që ka pasurSylvinho, të linte dyshime. Për mua është dicka pozitive që Sylvinho ta vazhdojë punën, jo vetëm për 2 vjet. Ka bërë një ndryshim në ekipin kombëtar.

Abdyl Kuriu: Sylvinho ka bërë mirë te ne. Fati që na çoi në Evropian, është mekanizëm i madh, sa i përket, qëndron ose jo, jam tek ajo që ka thënë presidenti, kontrata është në tavolinë që nga janari, tani presim. Besoj se do të kemi firmën e Sylvinho. Është gjë pozitive që ai të vazhdojë. Është njeri punëtor./abcnews.al