Surpriza e Federatës: Gati përjetësimi i Messit, një statujë në nderim tij në… Madrid

schedule16:39 - 7 Dhjetor, 2019

schedule 16:39 - 7 Dhjetor, 2019

Federata Spanjolle e Futbollit (RFEF) ka vendosur t’i bëjë një surprizë Leo Messit. Një statujë do të ngrihet në nder të yllit të Barcelonës, i cili fitoi para disa ditësh “Topin e Artë” për herë të gjashtë në karrierë, duke vendosur një rekord fantastik.

Cadena Ser raporton se propozimi i RFEF ka gjetur dakordësinë e të gjithëve. Diçka që nuk është zgjidhur ende është fakti nëse statuja do të ngrihet këto kohë apo pas tërheqjes së lojtarit nga futbolli i luajtur.

Një tjetër detaj interesant është edhe vendi ku do të pozicionohet. Statuja e Messit do të vendoset në Madrid, qytetin e “armiqve” të Realit, përkrah legjendave si Maradona, Pele dhe Di Stefano. /abcnews.al