Superkupa e Spanjës, Real Madrid luan pa dy yjet e skuadrës

20:27 | 06/01/202020:270

Në prag të Superkupës së Spanjës trajneri i Real Madrid, Zinedine Zidane, ka marë një lajm jo të mirë. Dyshja Bale-Benzema nuk do të jetë e gatshme për ndeshjen kundër Valencias.

Sulmuesi Benzema ka pësuar një goditje në këmbën e majtë në ndeshjen e fundit me Getafen. Edhe uellsiani në testet e fundit është shfaqur me një infjeksion dhe nuk është i gatshëm sipas mjekëve.

Gjithashtu edhe anësori Eden Hazard nuk do të udhëtojë me ekipin në Arabinë Saudite, ku do të zhvillohen dhe takimet e Supërkupës. Trajneri francez do të shkojë me shumë probleme në repartin e sulmit dhe me shumë mundësi ka ardhur koha për Luka Jovic. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono