Sulm me armë në një festë ditëlindjeje në SHBA, 7 të vdekur

schedule22:58 - 9 Maj, 2021

schedule 22:58 - 9 Maj, 2021

Shtatë persona, përfshirë të autorin, u vranë në Colorado të SHBA-së të dielën. Një person hapi zjarr në një festë ditëlindje ku ishte e pranishme edhe e dashura e tij, thanë zyrtarët.

Policia pasi mbërriti në vendin e ngjarjes fjeti gjashtë të vdekur në vendngjarje dhe një të plagosur rëndë. Ky i fundit u dërgua në spital, për të marrë ndihmë mjekësore. Ndërkohë, i vdekur ka mbetur edhe autori. /abcnews.al