Sulm me armë në New Jersy, bilanci 20 të plagosur dhe një i vdekur

schedule15:42 - 17 Qershor, 2018

schedule 15:42 - 17 Qershor, 2018

Një person i paidentifikuar ka hapur zjarr me armë mes turmës së njerëzve që ishin të pranishëm në një festival në Neë Jersy. Sipas policisë dhe mediave lokale të Nju Xhersit deri tani bilanci është një i vdekur dhe afro 20 të plagosur, mes të cilëve edhe një 13 vjeçar. Autori i cili hapi zjarr është rreth 33 vjeç dhe është qëlluar nga policia. Qindra policë janë në vendngjarje për të identifikuar shkaqet.  Për të ndjekur festivalin thuhet se kanë qenë më shumë se 100 persona. /abcnews.al