Sulm kibernetik në bankën shtetërore ruse, më i madhi në historinë e saj

schedule10:25 - 6 Dhjetor, 2022

schedule 10:25 - 6 Dhjetor, 2022

VTB, banka e dytë shtetërore, më e madhe në Rusi, ka raportuar sulmin më të madh kibernetik në historinë e saj, sipas mediave të huaja.

Subjektet qeveritare ruse dhe kompanitë shtetërore janë vënë shpesh në shënjestër për shkak të luftës më Ukrainë, me faqet e internetit të Kremlinit, linjën kryesore ajrore Aeroflot dhe Sberbank.

/abcnews.al