Sufllaqe për Guinness, familja shqiptare gjen formulen e suksesit në Angli

schedule10:29 - 19 Shtator, 2023

schedule 10:29 - 19 Shtator, 2023

Në një lidhje live nga Anglia për ABC e Mëngjesit vëlla e motër kanë dhënë detaje në lidhje me biznesin e tyre të sufllaqeve, ku përmes videoje në Tik Tok janë bërë viral për përmasat që ato arritën të bëjmë një sufllaqe gjigande për Guinness.

Josilda dhe Lorent Lalollari në një lidhje direkte për ABC e Mëngjesit këtë të martë kanë dhënën detaje në lidhje me biznesin e tyre për sufllaqet më të mëdha që ato ofrojnë për klientët.

“Kemi tre variante sufllaqeje. Shqiptarët e Lomndrës  nga të gjithë zonat e duan sufllaqen e madhe. Ne këtë variant të madh të sufllaqes e vijuam si qef dhe për video tik Toku në fillim nuk e kishim në menu por më pas nga kërkesa e vendosëm në menu. Sufllaqja peshon 1.2 kg”, ka thënë Lorenti./abcnews.al