Suedezi në gjyq, tentoi të kalonte 19 minipistoleta në Muriqan

schedule16:00 - 10 Qershor, 2019

schedule 16:00 - 10 Qershor, 2019

Dërgohet për gjykim dosja për 21-vjeçarin suedez Sebastian Vall. I cili rreth një vit më parë tentoi që të kalonte në pikën kufitare të Muriqanit 19 minipistoleta, të fshehura në çantë. Gjatë seancës paraprake në Gjykatën Penale të Tiranës, Vall ka shpjeguar se armët i kishte blerë në Kosove dhe se do i dërgonte në Gjermani, por nuk ka pasur asnjë dokument për ta vërtetuar.  21-vjeçari nuk ka treguar as se nga kush i kishte blerë armët dhe as emrin e porositësit. Në këtë seancë ai kërkoi që të gjykohet më gjykim të shkurtuar./ABC News Albania 24/7