Strakosha dhe Hysaj titullarë, Muriqi në stol, ja formacionet zyrtare Sampdoria-Lazio

schedule17:26 - 5 Dhjetor, 2021

schedule 17:26 - 5 Dhjetor, 2021

Sampdoria dhe Lacio do të zhvillojnë mes tyre sfidën e javës së 16-të në Seria A, e cila do të fillojë në orën 18:00.

Një sfidë që skuadra e Lazios ku luajnë Thomas Strakosha, Elseid Hysaj dhe Vedat Muriqi do kërkojnë fitoren për tu pozicionuar në vendet e sipërme në tabelën e klasifikimit.

Në këtë sfidë do të nisë titullarë portieri shqiptarë Strakosha, të cilit do t’i besohen çelësat e portës për sfidën kundër Sampdorias, ndërsa edhe lojtari tjetër shqiptar Hysaj do ketë një fanellë titullari, ndërsa Muriqi do të jetë në stol.

Formacionet zyrtare:

/f.a/abcnews.al