Stadiumet italiane më në fund me tifozë, nga Italia vjen lajmi madh

schedule10:57 - 15 Korrik, 2021

schedule 10:57 - 15 Korrik, 2021

Klubet e Serie A humbën 1.2 miliardë euro që nga fillimi i pandemisë dhe tashmë duhet me patjetër që të nisin të hyjnë para në llogarinë e tyre, ndryshe falimenti është i pashmangshëm.

Serie A e di mirë këtë dhe ka nisur lëvizjet. La Gazzetta bën me dije se po ushtrohet presion te Ministria e Shëndetësisë për të hapur stadiumet dhe duket se po shkon në rrugën e duhur.

Serie A kërkon hapjen e plotë të stadiumeve, por autoritetet nuk janë të gatshëm për këtë vendim. Gjithsesi, vitin e ardhshëm stadiumet italiane do i shohim me 50% të kapacitetit.

Burime të ndryshme bëjnë me dije këtë lajm, që është shumë i mirë. Duke parë situatën, nuk mund të përjashtohet që kapaciteti i lejuar të rritet. /abcnews.al