Spasovski: Nëse rriten rastet me COVID-19, i rikthehemi kufizimeve të ashpra

schedule20:40 - 26 Maj, 2020

schedule 20:40 - 26 Maj, 2020

Kryeministri teknik i Maqedonisë Oliver Spasovski u shpreh se në rast se do të rriten rastet me COVID-19 atëherë do të rriten edhe kufizimet e ashpra.

Spasovski u shpreh: “Nëse rriten rastet me COVID-19 në ditët në vijim, Maqedonia e Veriut i rikthehet masave kufizuese dhe orarit policor”.

Nga nesër Maqedonia e Veriut do ketë fatin mos ketë më orar kufizues por apelon qytetarët të respektojnë masat si distancimi fizik, dezinfektimi i duarve apo masat kufizuese.