Spanjë, shembet dyshemeja e një piste kërcimi në Tenerife

schedule13:10 - 26 Nëntor, 2017

schedule 13:10 - 26 Nëntor, 2017

Mbrëmjen e së shtunës, 22 persona mbetën të plagosur pas shembjes së dyshemesë së një diskoteke në Tenerife të Spanjës. Disa prej të lënduarve janë në gjendje të rëndë. Pista e kërcimit u shemb në tokë ndërsa po qëndronte në një lartësi prej 4 metrash. Ekipet e shpëtimit raportuan se të plagosurit kanë plagë të rënda dhe fraktura të shumta në gjymtyrë. Pjesa më e madhë e tyre janë spanjollë, por nga kjo ngjarje janë plagosur edhe 2 francezë, një femër belge dhe një rumun. Tenerife është një destinacion turistik shumë i frekuentuar në Evropë edhe gjatë dimrit për shkak të klimës së butë./abcnews.al