Spahiu: Kërkoj dorëheqjen e socialistëve që nuk e shohin veten model të krimit dhe drogës

schedule10:01 - 23 Janar, 2020

schedule 10:01 - 23 Janar, 2020

Ish deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Përparim Spahiu ka reaguar në lidhje me videon e publikuar nga gazetari Artan Hoxha në Abcneës. al një ditë më parë, ku kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla shfaqej duke konsumuar lëndë narkotike.

Spahiu përmes një postimi në rrjetin social Facebook, shkruan se nëse ka socialiste që dorëhiqen, do të fitonin respektin e njerëzve dhe do të ishin kandidat seriozë në zgjedhje të vërteta e jo votimi moniste si ato të 30 Qershorit!

Postimi i Plotë;

As Bulqiza, as Burreli, as Shkodra, as Vora por as dhe Tirana nuk kanë zgjedhur kryetarë bashkishë.

Ata janë emërime të modelit Edi Rama.

Unë nuk i kërkoj dorëheqje askujt që adhuron modelin e Tij pasi jam i sigurt që nuk do ta bënte.

Unë i kërkoj dorëheqje atyre socialistëve të ndershëm që drejtojnë sot bashkitë e vëndit pa u zgjedhur.

I kërkoj dorëheqje atyre socialistëve që nuk e shohin vehten si modeli i krimit apo i drogës.

I kërkoj dorëheqje atyre socialistëve që e shohin vehten si model i punëve të mira.

Nëse ata do të dorëhiqeshin, do të fitonin respektin e njerëzve dhe do të ishin kandidat seriozë në zgjedhje të vërteta e jo votimi moniste si ato të 30 Qershorit!

A ka të tillë mes rilindasish, shumë e vështirë duket.!!!/abcnews.al