Sot votohet për kryetarin ri të PD-së, Teliti: Përpara me Bashën

schedule10:22 - 13 Qershor, 2021

schedule 10:22 - 13 Qershor, 2021

Ka nisur këtë të dielë votimi për zgjedhjen e kryetarit të ri të Partisë Demokratike, partia e dytë më e madhe në vend.

Dorjan Teliti ka reaguar nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Facebook”, ndërsa shprehet “përpara me Bashën”.

Kujtojmë se qendrat e votimit janë hapur në orën 08:00 dhe procesi do të përfundojë në orën 19:00. Ndërkohë në të gjithë vendin janë 76 qendra votimi dhe 75 mijë votues.

Në garë për kryetar të PD-së, janë kreu aktual Lulzim Basha, dhe tre demokratët Agron Shehaj, Fatbardh Kadilli dhe Edith Harxhi./i.k./abcnews.al/