Sot dy vjet nga një prej ndeshjeve më të mira të Kosovës, fitorja ndaj Çekisë në Fadil Vokrri (FOTO LAJM)

schedule11:06 - 7 Shtator, 2021

schedule 11:06 - 7 Shtator, 2021

Para dy viteve me datë 7 shtator Kosova arriti një nga fitoret më të mëdha në historinë e saj.

Dardanët mposhtën 2-1 Republikën e Çekisë për eliminatoret e Euro 2020.

Miqtë shënuan të parët me Patrick Schick në minutën e 18-të, por Vedat Muriqi barazoi shifrat.

Goli i fitores erdhi nga Mërgim Vojvoda, i cili realizoi në minutën e 67-të.

Kosova pas kësaj ndeshje kishte shanset e mira për kualifikim, por humbja ndaj Anglisë në të dy ndeshjet dhe nga Çekia në nuk, nuk realizuan kualifikimin historik. /abcnews.al/

Kosova mposht 2-1 Çekinë - Vizion Plus