Soreca: “Zgjedhorja”, kushti për të ecur përpara në BE

schedule11:19 - 1 Qershor, 2020

schedule 11:19 - 1 Qershor, 2020

Ambasadori i BE-së Luigi Soreca i bën thirrje palëve politike që të mbajnë fjalën dhe të kalojnë në zbatimin e premtimeve të tyre për Reformën Zgjedhore.

Në rrjetin social “Twitter” Soreca shkruan se “Zgjedhorja” duhet të realizohet sipas rekomandimeve të ODIHR.

Lexo edhe: Yuri Kim, mesazh të fortë partive për “Zgjedhoren”: Koha të mbani fjalën e dhënë

Ndërkohë ai shton se marrëveshja me Këshillin Politik duhet të përfundojë.