Soreca mesazh në shqip nxënësve: Kini besim, Shqipëria do të jetë një vend më i mirë

schedule12:16 - 16 Shtator, 2019

schedule 12:16 - 16 Shtator, 2019

Ambasadori i BE Luixhi Soreka u ka drejtuar sot një mesazh në shqip nxënësve shqiptarë nga shkolla e mesme “Petro Nini” në Tiranë. Soreka u bëri apel të rinjve të shpresojnë dhe të kenë besim se Shqipëria do të jetë pjesë e BE dhe një vend më i mirë.

“Kini besim te Shqipëria ashtu siç kam unë. Shqipëria do të bëhet një vend më i mirë, kini besim. Së shpejti, shpresoj që shumë së shpejti do të hapim negociatat me Shqipërinë në mënyrë që Shqipëria të bëhet vend anëtar i BE dhe të rikthehet në gjirin e BE, aty ku ky vend i përket gjithmonë. Ju jeni e ardhmja e BE. Duhet të jeni qytetarë më të mirë të Shqipërisë dhe të më pas të BE. Urime për vitin e ri shkollor. Gëzuar. Delegacioni i BE do të jetë pranë jush. Faleminderit të gjithëve”.

/ABC News Albania 24/7