Sonte luhet Derbi i Madoninës, formacionet e mundshme Inter-Milan

schedule08:44 - 5 Shkurt, 2023

schedule 08:44 - 5 Shkurt, 2023

Interi dhe Milani do të përballen sot në derbin e Madonninës. Pritet të jetë një ndeshje e jashtëzakonshme, ashtu siç kanë qenë gjithmonë takimet mes këtyre dy skuadrave.

Neruazzurët janë momentalisht në vendin e dytë me 40 pikë, kurse ‘Rossonerët’ janë në formë shumë të dobët të rezultateve dhe momentalisht renditen në vendin e 6-të me 38 pikë.

FORMACIONET E MUNDSHME:

Inter: Onana; Skriniar, Acerbi, Bastoni; Darmian, Barella, Calhanoglu, Mkhitaryan, Dimarco; Martinez, Dzeko.

Milan: Tatarusanu; Calabria, Kalulu, Kjaer, Hernandez; Pobega, Tonali, Krunic; Saelemaekers, Giroud, Leao. /G.D abcnews.al/