Sonte arrin në Stamboll, Miralem Pjanic largohet nga Barcelona

schedule19:17 - 2 Shtator, 2021

schedule 19:17 - 2 Shtator, 2021

Miralem Pjanic ka lënë sot përfundimisht ambientet e klubit të Barcelonës, për t’u nisur drejt Stambollit. Këtë mbrëmje ai do mbërritje ne Turqi për të firmosur me Besiktas.

Barcelona dhe klubit turk arritën marrëveshjen në drekë për këtë transferim, ndërkohë që edhe Pjanic ka arritur të gjejë akordin me drejtuesit e Besiktas.

Vizitat mjekësore janë planifikuar tashm,e me Pjanic, që zgjidhi të transferohet në Turqi dhe jo të shohë ndeshjet nga tribuna apo bankina me Barcelonën, pasi Koeman e kishte jashtë planeve. /abcnews.al