Sneijder: Dzeko do të bëjë diferencën si Ibra deri në moshën 40-vjeçare

schedule17:16 - 16 Shkurt, 2022

schedule 17:16 - 16 Shkurt, 2022

“La Gazzetta dello Sport” i ka marrë një intervistë ish-talentit të Interit, Wesley Sneijder.

Një nga pyetjet e bëra për të ishtë nëse Dzeko do të jetë shqetësimi i parë i Klopp.

“Dzeko shqetësimi i parë i Klopp? Unë mendoj se po. Dzeko është si Ibrahimovic, mosha nuk ka rëndësi, vetëm ajo që tregohet në fushë ka rëndësi sot. Boshnjaku është i ndërtuar si me porosi dhe sot mund të bëjë diferencën”, është shprehur holandezi./h.ll/abcnews.al