Skuadra e Milanit interesohet për Luka Modriç

schedule21:45 - 18 Korrik, 2019

schedule 21:45 - 18 Korrik, 2019

Skuadra e Milanit ka hedhur vështrimin për mesfushorin e Real Madrid, Luka Modricc. Kroati nuk e ka vendin e sigurt në Madrid. Skuadra e Milanit është e destinuar për të sjellë në “San Siro” një yll të futbollit botëror. Bëhet fjalë për mesfushorin e skuadrës së Real Madrid, Luka Modriç. Mediat italiane raportojnë se drejtuesit e të dyja klubeve kanë lënë takim pasi Real Madrid të kthehet nga turit përgatitor.

Ende nuk zbulohen detaje rreth termave ekonomike por kuqezinjtë nuk pritet ta kenë aspak të lehtë pasi Modriç përfiton tek madrilenët plot 12.5 mln euro në sezon. Gjithsesi në kampin e kuqezinjve mund ta lehtësoje pak tratativat Zvonimir Boban i cili ka raporte të shkëlqyer me Luka Modriç.

Fituesi në fuqi i “Topit të Artë” e ka shprehur publikisht admirimin për Boban i cili e ka ndihmuar gjatë rrugëtimit të tij si futbollist profesionist. Modriç ishte shumë pranë kalimit tek skuadra e Interit sezonin e kaluar por në fund preferoi të qëndronte në Madrid ku zhvilloi nje sezon shume larg pritshmerive. Kalimi tek ne kampionatin Italian do te kompletonte karrierën e Modriç i cili me pare ka luajtur ne Angli dhe prej disa sezonesh mbron fanellën e Realit në Spanjë. Rendimenti i futbollistit kroat ka pësuar një ulje drastike dhe ne rast se Reali transferon Pogban largimi i Modriç do të bëhej më i lehtë./ABC News Albania 24/7