Skriniar është i fiksuar pas idesë së një kalimi te PSG

schedule21:02 - 25 Janar, 2023

schedule 21:02 - 25 Janar, 2023

Qendërmbrojtësi i Interit, Milan Skrinjar, është i vendosur të vazhdojë karrierën e tij te Paris Saint-Germain.

27-vjeçari tashmë ka refuzuar të rinovojë kontratën e tij gjashtëmujore me Nerazzurrët, por nuk ka në plan të largohet për në Paris Saint-Germain në janar. Në vend të kësaj, ai preferon të presë deri në verë dhe të sigurojë një marrëveshje më të mirë si një lojtar i lirë, raporton Sky Sports. Sllovaku thuhet se është i fiksuar pas idesë për të luajtur për parisienët, ndërsa Interi, nga ana e tij, po përpiqet ta shesë lojtarin në dimër për ta penguar atë të largohet falas në qershor.

Milan Skrinjar ka bërë 27 paraqitje për Interin këtë sezon. /G.D abcnews.al/