“S’kemi maska lidhim shall”, punonjësit e shërbimit të pastrimit në Lezhë në rrugë pa masa mbrojtëse

schedule12:48 - 29 Mars, 2020

schedule 12:48 - 29 Mars, 2020

Punonjësit e shërbimit të pastrimit në Bashkinë e Lezhës të cilët enden rrugëve të qytetit pa masa mbrojtëse.

Gazetari Gjergji Figuri raporton për Abc News se ato ndihen të rrezikuar dhe kërkojnë më shumë vëmendje dhe masa mbrojtëse sidomos në këtë kohë pandemie.

https://www.youtube.com/watch?v=KbFhogTrJ-0&feature=youtu.be

Puna jonë është e përditshme,s’kemi maska lidhim shall. Na thonë se nuk kanë. Nuk e di është kohë virusi, kur shkoj në shtëpi lahem pasi mund ytë më përshtyjë një person që është me virus unë nuk e di. Ësstë buka e fëmijëve ndaj dhe do të punoj skam zgjidhje”, shprehet një nga punonjëset.

Punonjësit bëjnë apel që të ketë më shumë vëmendje për ta, pasi janë të rrezikuar ato dhe shëndeti i familjarëve të tyre./abcnews.al