Skema me tre mbrojtës, Pioli do të ndërhyjë në janar

schedule17:25 - 30 Tetor, 2019

schedule 17:25 - 30 Tetor, 2019

Trajneri i ri i Milanit, Stefano Pioli, është një admirues i skemës me tre qendërmbrojtës, por deri më tani te Milani, nuk ka pasur mundësi të luajë me një modul të tillë, për shkak të lojtarëve që ka në përbërje.

Si pasojë, tekniku italian i ka bërë kërkesë klubit që të ndërhyjë në merkato të marrë një qendërmbrojtës. Caldara do të rikthehet shumë shpejt nga dëmtimi, por Pioli po shpreson që Milani të shpenzojë dhe të sjellë një emër të madh në San Siro.

Deri më tani, mediet italiane nuk kanë mësuar ndonjë emër konkret, por flitet se kuqezinjtë po interesohen për dy mbrojtës në La Liga. Me këtë skemë të re, Theo Hernandez do të ketë mundësinë të luajë më i avancuar, ndërsa Duarte me shumë gjasa do të mbulojë rolin e ‘wingerit’ të djathtë./abcnews.al