Skandal: Ylli i Bayern iku nga stërvitjet! Futbollisti është inatosur me trajnerin, as nuk do të flasë me të!

schedule15:51 - 31 Tetor, 2022

schedule 15:51 - 31 Tetor, 2022

Julian Nagelsmann ka probleme të mëdha për të ruajtur atmosferën në dhomën e zhveshjes së Bayern Munich.

Domethënë, shumë futbollistë janë zemëruar me trajnerin gjerman dhe i fundit në radhë është Benjaman Pavar.

Francezi ishte i pari që doli me furtunë nga stërvitjet e Bayernit dhe kjo u kap nga kamerat dhe kjo mjaftoi për të treguar se ishte i zemëruar për diçka që kishte ndodhur. Gjithashtu, vërejmë se ai nuk ka folur për asnjë moment me Nagelsman.

Gazeta gjermane “Bild” thekson se Pavar është jashtëzakonisht i zemëruar dhe i pakënaqur që nuk ishte në formacionin titullar në dy ndeshjet e mëparshme në Bayern.

Ai mbërriti në Mynih nga Shtutgarti për 35,000,000 euro në vitin 2019, por këtë sezon luajti vetëm 17 ndeshje. /G.D abcnews.al/