Skandal në Brazil, autobusi i ekipit të femrave sulmohet nga dy persona

schedule15:04 - 3 Dhjetor, 2021

schedule 15:04 - 3 Dhjetor, 2021

Abelhas Rainhas, një skuadër futbolli për femra në Brazil, u sulmua dhe një anëtar i skuadrës seksualisht në autobusin e ekipit teksa po përgatiteshin të largoheshin nga një stadium.Pasi luajti një ndeshje të ligës rajonale kundër Fluminense në shtetin verilindor të Piaui, autobusi i Abelhas Rainhas u sulmua teksa po bëhej gati të largohej nga Estadio Lindolfo Monteiro nga dy individë të armatosur me thika.

Sipas trajnerit Begao Silva, presidentes së klubit i vodhën çantën dhe një nga lojtarët në bord u sulmua seksualisht pasi shoferi kishte dalë nga autobusi sipas kërkesës së autorëve. Policia ushtarake u thirr dhe i trembi sulmuesit duke qëlluar në ajër, por nuk u arrestuan. Ata hodhën çantën e presidentit ndërsa kërkonin të largoheshin nga vendi i ngjarjes.

“Ishte një situatë për të ardhur keq”, ka komentuar Silva. Ishte turp. Është për të ardhur keq që ndodhi

“Ne nuk dalim të gjithë [në autobus] bashkë. Federata na bën presion që të largohemi shpejt nga dhoma e zhveshjes. Nëse do të kishim mundësi t’i merrnim gjërat pak nga pak dhe të largoheshim të gjithë së bashku, atëherë do të kishte qenë më e vështirë për këtë incident. të ketë ndodhur.”/h.ll/abcnews.al