Situatë normale në Vaun e Dejës

schedule10:33 - 1 Dhjetor, 2017

schedule 10:33 - 1 Dhjetor, 2017

Shkarkimet nga Vau i Dejes janë në nivele normale jo të sforcuara, por megjithatë pritet rritje e nivelit të ujit në ultësirën e Shkodrës. Fusha të tera në Anën e Malit dhe në Dajç të Bregut të Bunës janë të mbuluara me Ujë. Sipas Shtabit të Emergjencave nuk besohet se nga Vau i Dejës do të ketë më shumë shkarkime./abcnews.al