Situata e Covid-19, mbledhje urgjente në Seria A

schedule13:55 - 8 Janar, 2022

schedule 13:55 - 8 Janar, 2022

Situata e të infektuarve me Covid-19 ka alarmuar gjithë futbollin europian, teksa futbolli po pëson një krizë nga situata e pandemisë.

Thuajse të gjitha ligat europiane janë të prekura nga kjo situata, teksa shpesh herë janë shtyrë edhe ndeshje të rëndësishme si në Premier League, Ligue 1, Bundesliga dhe Seria A.

Pikërisht kjo e fundit është prekur shumë ditët e fundit dhe liga italiane ka kërkuar mbledhje urgjente për të diskutuar rreth situatës me Covid-1-, dhe masat që duhet të merren për parandalimin e përhapjes së virusit.

/f.a/abcnews.al