Situata e Amir Rrahmanit, Napoli tregohet “bujar” me Veronën

19:59 | 13/01/202019:590

Gennaro Gattuso pret dhurata nga merkato dhe drejtuesit e Napolit po lëvizin në këtë drejtim. Klub italian siguroi shërbimet e Diego Demme nga Leipzig dhe 28-vjeçari do të përforcojë repartin e mesfushës.

Akord ka edhe me Stanislav Lobotka. Mesfushori defensiv ka kaluar me sukses vizitat mjekësore dhe pritet vetëm zyrtarizimi i tij. Tani është radha e Amir Rrahmanit. Napoli do të paguajë 14 milionë euro në arkat e Veronës për kapitenin e Kosovës.

Mediet italiane raportojnë se qendërmbrojtësi do të kryejë vizitat mjekësore ditën e martë dhe më pas do të rikthehet sërish te Verona. Dy klubet kanë rënë dakord që Rrahmani ta mbyllë këtë sezon tek ekipi aktual për të nisur në verë aventurën e re me Napolin. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono